Ruletka Online

Ruletka to jedna z najbardziej kultowych gier stołowych obecnych w kasynach. Obraz małej, białej kulki odbijającej się wewnątrz koła idzie w parze z blichtrem i urokiem gier na wysokie stawki.

Sprawdzony i bezstronny ranking stworzony przez:

Marcin Andrzejewski (Ekspert w dziedzinie kasyna)

betsafe
Ranga: 7.8/10
Ranga: /10
Ranga: /10
Ranga: /10

Najlepsze kasyna w ruletkę

Ocena: 7.8/10
 • #1 Kasyno w Polsce
 • Ponad 35 różnych gier
 • Szybkie wypłaty: do maks. 2 godzin
150% up to 300$ Bonus 32x Zakłady

Ruletka to także słynny motyw w wielu filmach i serialach. Jeśli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie marzysz, aby zagrać w ruletkę. Niestety Polska to nie Las Vegas, a stacjonarnie mamy tylko 40 operatorów kasyn naziemnych. Jeżeli nie pochodzisz z dużego miasta, może to być problemem. Na szczęście – istnieją kasyna online oraz ruletka online! W artykule tym wyjaśnimy Ci, jak grać w ruletkę online, jakie są strategie gry w ruletkę online oraz jakie masz szanse na wygraną!

Różne Wersje Ruletki Online

Ruletki OnlineIstnieje wiele rodzajów ruletki, jednak trzy główne typy to: amerykańska, europejska i francuska. Są do siebie bardzo podobne, jednak ruletka amerykańska ma podwójne zero na kole, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych odmian. Z drugiej strony, francuskie gry w ruletkę zawierają zasady la partage lub en prison, które są korzystne dla gracza.

Zasady podwójnego zera, la partage i en prison to jedyne aspekty, które powodują, że rozgrywka się różni. Oznacza to, że jeśli wiesz, jak grać w jedną wersję gry, z łatwością będziesz w stanie przejść do gry w inne wersje.

Poniżej znajdziesz zestawienie każdej z trzech głównych wersji ruletki.

Amerykańska ruletka

Ruletkę amerykańską, w przeciwieństwie do innych wersji tej gry, wyróżnia podwójne zero na kole. To podwójne zero niestety zmniejsza szanse na wygraną, ponieważ przewaga kasyna w tej grze wynosi 5,26% – jest znacznie wyższa niż w pozostałych dwóch grach. Jeśli próbujesz nauczyć się grać w ruletkę i wygrywać – unikaj tej wersji!

Europejska ruletka

Ruletka europejska ma tylko jedno zero, co od razu czyni grę o wiele bardziej korzystną dla graczy. W rzeczywistości samo usunięcie podwójnego zera z koła obniża przewagę kasyna do 2,7%.

Przewaga kasyna nadal nie jest tak niska, jak w przypadku ruletki francuskiej, ponieważ nie ma zasad la partage ani en prison, które pomogłyby graczowi jeszcze bardziej. Oznacza to, że gracz traci pieniądze, gdy kulka spadnie na zero.

Francuska ruletka

Wreszcie jest i ruletka francuska. Ta gra może wydawać się nieco bardziej zniechęcająca dla nowych graczy ze względu na francuskie terminy, jednak nie powinno Cię to zrażać. To najlepsza forma ruletki pod względem Twoich szans, z minimalną przewagą kasyna na poziomie tylko 1,35%.

W grze tej obowiązują dwie zasady: la partage oraz en prison. La partage t zasada, która mówi, że jeśli kulka spadnie na zero, gracze otrzymują połowę stawki, którą obstawili. En prison natomiast mówi, że gracz ma wybór: albo traci połowę stawki, albo zostawia ją do kolejnego zakładu.

Ruletka Online na Żywo

Ruletka online może początkowo wyglądać na skomplikowaną grę, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy jej różne wersje. Nic bardziej mylnego! Ruletka online to wyjątkowo prosta gra. Niezależnie od wersji ruletki, jaką wybrałeś, każda gra zawsze zaczyna się od zdecydowania jednego lub więcej zakładów, jakie chcesz obstawić. Robisz to, klikając część planszy, która reprezentuje wybrany zakład.

Grając w standardową wersję ruletki online, będziesz mieć nieograniczoną ilość czasu na obstawianie zakładów. Ci, którzy zdecydowali się na grę z krupierem na żywo, będą musieli postawić zakłady w określonym czasie. Po zakończeniu obstawiania zakładów możesz zakręcić kołem.

Ruletka Online na ŻywoAby zakręcić kołem, wystarczy, że klikniesz w odpowiedni przycisk w oknie gry. Jeżeli grasz w ruletkę na żywo, poczekaj, aż zrobi to krupier. Uważaj na kulkę, która będzie kręcić się wokół koła – to właśnie w tej części są największe emocje! Jeśli kulka wyląduje na numerze, który obstawiłeś, otrzymasz nagrodę pieniężną!

To wszystko! Dzięki tym podstawom, powinieneś już wiedzieć, jak grać w ruletkę! Możesz teraz zakręcić kołem w niektórych naszych darmowych grach lub, jeśli masz ochotę na przygodę, zagrać na prawdziwe pieniądze w jednym z najlepszych kasyn online w ruletkę.

Brzmi ekscytująco? No pewnie! Jeśli chcesz wiedzieć więcej o grze w ruletkę online, o różnych strategiach, dzięki którym możesz wygrać oraz o swoich szansach, czytaj dalej.

Jak Grać w Ruletkę w 4 Krokach?

Oto krótki poradnik, w jaki sposób grać w ruletkę online w 4 prostych krokach! Jeśli nie masz czasu zapoznać się z całym artykułem, ten krótki poradnik powinien rozwiązać Twoje problemy.

Szacowany czas potrzebny: 00:04 Potrzebne narzędzia: Konto Potrzebne materiały: Czas, Pieniądze
Krok 1
Wybierz rodzaj ruletki

Wybierz typ ruletki (amerykańska, europejska lub francuska), w którą chcesz zagrać, a następnie wybierz stół, przy którym chcesz „usiąść”.

Krok 2
Postaw zakład

Obstaw wybrany przez siebie zakład. W tym celu wybierz numery, jakie Twoim zdaniem wypadną po zakręceniu kołem.

Krok 3
Rozpocznij grę

Zakręć kołem i czekaj na wyniki!

Krok 4
Sprawdź wynik

Jeżeli wypadły numery, jakie obstawiłeś – gratulacje! Wygrałeś. Twoja wygrana zostanie automatycznie dodana do Twojego konta w kasynie online.

Strategia Gry w Ruletkę w Kasynie Online

Kiedy grasz w ruletkę online, nie można jasno stwierdzić, że obstawianie określonych wzorców liczbowych gwarantuje sukces. Szansa na pojawienie się dowolnej indywidualnej liczby wynosi 1 na 37, i to przy każdym obrocie – niezależnie od tego, co wydarzyło się wcześniej. Piłka nie pamięta przecież, gdzie wylądowała poprzednim razem. Mimo to, ludzie przyjmują pewne strategie związane z pieniędzmi, jakimi grają. To, czy naprawdę zwiększą one Twoje szanse na wygraną jest przedmiotem dyskusji. Na pewno zaś sprawiają, że gra jest po prostu ciekawsza.

Popularną strategią jest strategia Martingale. Zwykle stawiany na zakłady 1:1 (np. czerwony lub czarny, nieparzysty lub parzysty), system ten zakłada, że ostawiasz najniższą kwotę, jaką chcesz postawić. Jeśli przegrasz, podwajasz stawkę i powtarzasz tą sekwencję działań, aż wygrasz. Po wygranej ponownie wracasz do swojej pierwotnej najniższej stawki.

System ten na celu ma zniwelowanie strat.

Inna strategia to tak zwany systemem Paroli, który polega na podwajaniu stawki za każdym razem, gdy wygrywasz, i przywracaniu pierwotnej stawki, gdy przegrywasz. Powtarzasz tą czynność, dopóki nie wygrasz 3 razy z rzędu.

Strategie te nie zwiększają Twojej szansy na wygraną, ponieważ ruletka to gra losowa. Zapewniają one jednak więcej rozrywki przy grze w ruletkę online. Niezależnie od tego, jaką strategię wybierzesz lub jeśli nie wybierzesz żadnej, pamiętaj, aby grać tylko takimi kwotami, jakie jesteś gotowy stracić.

Ruletka Online: Wskazówki

Gra w ruletkę online to dużo zabawy! Oto kilka najważniejszych wskazówek, dzięki którym z ruletką będziesz miał tylko dobre doświadczenia!

Największe szanse wygranej będziesz miał grając w ruletkę francuską i europejską. Jeśli zależy Ci na większych zwrotach zrezygnuj z wybierania ruletki amerykańskiej, która charakteryzuje się największą przewagą kasyna ze względu na dwa pola zerowe.

Za pierwszym razem zagraj za darmo – aby zrozumieć grę oraz nauczyć się, jak grać w ruletkę online. Granie za darmo to doskonały sposób na to, aby poznać zasady gry bez ryzyka i wybrać dla siebie najlepszą wersję gry.

Ustal limit pieniędzy, jakie chcesz obstawić. Nigdy nie korzystaj z pieniędzy, które musisz przeznaczyć na coś innego. Jeśli przekroczysz swój budżet, przerwij grę i nie ryzykuj zbyt dużych strat.

Korzystaj tylko i wyłącznie ze sprawdzonych kasyn online. Tylko w takich kasynach możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne, a wyniki gier nie zostały przez nikogo zmanipulowane.

Obstawiaj niższe zakłady, aby grać dłużej. Zwiększ wysokość zakładów dopiero wtedy, gdy poczujesz się pewnie.

Szanse w Grze Ruletka

Oto, w jaki sposób działa ruletka: możesz zarobić dużo pieniędzy obstawiając jeden numer lub możesz też wygrać niewielką sumę pieniędzy, obstawiając wiele liczb.

Im więcej liczb obstawisz, tym większe masz szanse na wygraną.

Jeśli położysz żeton na jeden numer, szanse na trafienie tego numeru są dość niskie, a co za tym idzie – wypłata jest dość duża. Za pomocą tego samego żetonu możesz podzielić swój zakład na kilka liczb na tablicy. Może to być cały rząd lub cała kolumna, a nawet połowa stołu. Wielu nowych graczy w ruletkę popełnia błąd, obstawiając wszystkie swoje pieniądze na określony numer, nie rozumiejąc, że łatwiej jest wygrać, obstawiając wiele numerów jednocześnie. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć, jak wygrać w ruletkę, musisz najpierw wiedzieć, jak gra działa na poziomie… matematycznym. Jest tak w przypadku większości gir losowych.

Jak Wygrać w Ruletkę?

Jak Wygrać w Ruletkę?Najlepszym sposobem na wygranie większej liczby gier w ruletkę (lub po prostu zminimalizowanie ryzyka utraty pieniędzy) jest skupienie się na zakładach zewnętrznych. Chociaż te zakłady w ruletce nie prowadzą do oszałamiających wygranych, ponieważ przy każdym zakładzie jest stosunkowo duży zakres możliwych liczb, które wygrają, to z tego samego powodu są one zasadniczo bezpieczne.  Utrzymywanie zakładów na parzystych/nieparzystych, czerwony/czarny i wysoki/niski daje największe szanse na wygraną.

Nie jest to oczywiście jedyna słuszna strategia wygrania w ruletkę. Możesz też obstawiać zakłady wewnętrzne, które są nieco trudniejsze, ale mogą przynieść Ci większą wygraną pieniężną. Wybór należy do Ciebie!

Gra w Ruletkę na Prawdziwe Pieniądze vs. Gra za Darmo

W ruletkę można grać następująco: za pomocą prawdziwych pieniędzy lub po prostu za darmo w ruletkę online. Tu także wybór należy oczywiście do Ciebie.

Ruletka za darmo

 • doskonała dla osób początkujących, którzy chcą lepiej poznać zasady gry w ruletkę
 • w darmową wersję gry można grać bez limitu i bez ryzyka
 • nie jest dostępna ruletka na żywo
 • wygranych z darmowej ruletki nie można wypłacić
vs

Ruletka za prawdziwe pieniądze

 • wymaga dokonania wpłaty depozytu
 • pozwala na wygrywanie prawdziwych pieniędzy
 • dostępna jest ruletka z prawdziwym krupierem na żywo
 • wymaga rozsądnego gospodarowania budżetem

Ruletka FAQ

Czym jest ruletka?

Ruletka to gra losowa, w którą można grać w kasynach internetowych i stacjonarnych na całym świecie. Po raz pierwszy zagrano w nią na koniec XVIII wieku we francuskim Paryżu, a do XX wieku rozprzestrzeniła się ona na całym świecie. W dzisiejszych czasach każde szanujące się kasyno stacjonarne, a w XXI wieku także i kasyno online, ma co najmniej jeden stół do ruletki!

Jakie są rodzaje zakładów w ruletce?

W ruletce istnieją dwa typy zakładów – zewnętrzne i wewnętrzne. Zakłady wewnętrzne to zakłady na pojedynczy numer, natomiast wewnętrzne - na przykład na całą kolumnę.

Jakie są typy ruletki?

Istnieją trzy główne odmiany gry – amerykańska, europejska i francuska. Każda z nich ma subtelne różnice, o których każdy gracz w ruletkę musi wiedzieć. Świat kasyn online również zrodził wiele nowych odmian, jeszcze bardziej zwiększając różnorodność i ekscytację ruletką.

W mediach